{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

DasDas Sahnede "Deli Bayramı" Oyunundayız!

Deli Bayramı’na sponsor olduk

En çılgın çoraplarımız tiyatro sahnesinde..!

Sanatın ve sanatçının dostu Colorcool, tiyatro sahnesinde yerini aldı! Yanlış okumadınız, en çılgın çoraplarımız en deli modellerimiz artık tiyatro sahnesinde oyuncuların ayaklarında colorcool yer alıyor. Sezonun en dikkat çeken oyunlarından biri olan Deli Bayramı’na sponsor olduk. Dasdas Sahne’de sezon boyunca izleyiciyle buluşan oyunda, tüm oyuncular yani tüm ‘deliler’ en deli modellerimizi giyiyor. Üstelik ‘çorapla sahne almanın’ eski bir tiyatro geleneği olduğunu biliyor muydunuz? Tiyatro sanatının en eski sembollerinden biri olan gülen ve ağlayan maskeye ‘socks and buskin’ yani ‘çorap ve sandalet’ denir.


İddia ediyoruz biz de deliyiz hatta daha da deliyiz :) Yoksa, en çılgın en eğlenceli çorap modellerini nasıl tasarlayacaktık? :) Artık en çılgın modellerimiz harika bir alanda halka sergileniyor. Bir tiyatro oyununun içinde olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Hele ki bu oyun, tiyatro geleneğimiz kabarenin en güzel oyunlarından biri ise değmeyin keyfimize… Seksenli yılların unutulmaz tiyatro topluluğu Devekuşu Kabare’nin oyunları, tiyatro tarihimizin unutulmaz eserlerindendir. Devekuşu Kabare’nin en güzel bölümlerinden biri olan ‘Deliler’, 34 sene sonra yeniden yorumlanıp sahneye koyuluyor. Metin Akpınar süpervizörlüğününde sahnenen ve Mert Fırat’ın başrolde olduğu ‘Deli Bayramı’ yani yeni sürüm Deliler, Dasdas Sahne Ataşehir’de oynuyor.